Home | 

Potravinárstvo a poľnohospodárstvo

Potravinárstvo a poľnohospodárstvo

Potravinársky sektor je jedným z najdôležitejších sektorov domáceho hospodárstva nielen pre svoj spoločenský význam a 22 % podiel na výdavkoch domácností. V rámci spracovateľského priemyslu Slovenskej republiky je výroba potravín a nápojov vedúcim odvetvím z hľadiska tržieb.

Samotné odvetvie je vystavené mnohým špecifickým aspektom. Významný podiel produkcie je realizovaný cez obchodné reťazce, čo vytvára tlak na znižovanie marží výrobcov. Na druhej strane musí potravinársky sektor čeliť rastúcim cenám vstupov (napr. obilie, energia, doprava).

Potravinársky sektor je jedným z najvyhľadávanejších odvetví pre investorov, a to nielen v Slovenskej republike. Na slovenskom trhu vidíme priestor na majetkovú konsolidáciu výrobcov potravín, najmä za účelom vytvorenia silnejšej skupiny, ktorá by dokázala vyjednať podmienky s obchodnými reťazcami.

TPA poskytuje služby domácim výrobcom potravín aj medzinárodným subjektom pôsobiacim na slovenskom trhu už mnoho rokov, a to najmä v týchto oblastiach: poradenstvo pri mandátnych kúpno-predajných zmluvách, oceňovanie podnikov, daňové poradenstvo atď.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.