Home | 

Pomáhame Ukrajine

Pomáhame Ukrajine

TPA Slovensko pôsobí na Slovensku, v krajine susediacej s Ukrajinou. Náš sused bol napadnutý a ľudia na Ukrajine, ich sloboda a demokracia sú ohrozené.
Funkčná demokracia, mier a vzájomný rešpekt sú dôležité pre slobodu a blahobyt. V našej krajine, v susedných krajinách a tiež v iných častiach sveta. Sledujeme súčasnú situáciu na Ukrajine, vidíme utrpenie našich susedov a tiež ich nesmiernu odvahu, ktorá je pre nás silnou inšpiráciou.

Ľudskosť je jednou z troch základných hodnôt, ktoré sme si pred rokmi vybrali a ktoré vyznávame v našom každodennom profesionálnom živote. Dnes nastal čas, keď máme príležitosť a zároveň povinnosť ju prejaviť.
TPA SR uzavrela spoluprácu s mimovládnou organizáciou Človek v ohrození Slovensko, ktorá realizuje humanitárne zásahy na slovensko-ukrajinskej hranici a pripravuje sa na poskytovanie pomoci vo vojnou zmietaných oblastiach Ukrajiny. V uplynulých dňoch partneri TPA, zamestnanci a ich rodiny vyzbierali pre Človek v ohrození viac ako 13 tisíc eur na aktivity zamerané na riešenie humanitárnej krízy v dôsledku vojny na Ukrajine.

Organizácie, ktoré odporúčame na pomoc ľuďom na Ukrajine sú:

ČLOVEK V OHROZENÍ pomáhajú Ukrajine už dlhšie. Po tragických udalostiach na kyjevskom Majdane vo februári 2014 ako prví na Slovensku vyhlásili zbierku na pomoc Ukrajine. V súčasnosti sa zameriavajú predovšetkým na pomoc na slovensko-ukrajinskej hranici. Sú pripravení podať pomocnú ruku Ukrajincom, ktorí nájdu svoj dočasný domov na Slovensku. Hneď ako to situácia dovolí, sú pripravení pomôcť ľuďom priamo na mieste – poskytnúť im potraviny, pitnú vodu, lieky, bezpečné ubytovanie, ale aj psychologickú podporu.

MAGNA pôsobí na medzinárodnej úrovni a poskytuje pomoc deťom a ich rodinám v núdzi, vrátane obetí prírodných katastrof, vojen a konfliktov. MAGNA má na Ukrajine svoje zásoby zdravotníckeho materiálu a v súčasnosti preveruje, ktoré zdravotnícke centrá ho najviac potrebujú a kam bude distribuovaný.

Slava Ukraini!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.