Home | 

Boj proti praniu špinavých peňazí

Boj proti praniu špinavých peňazí

Novinky
Kategórie
Kontakt

Boj proti praniu špinavých peňazí

Európska komisia ešte v priebehu roka 2021 navrhla balík legislatívnych návrhov na zlepšenie a posilnenie pravidiel EÚ v boji proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Hlavným cieľom dohody je ochrana občanov ako aj finančného systému EÚ pred praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu, a to zlepšením spôsobu organizácie a spolupráce vnútroštátnych systémov v tejto oblasti. Pomocou dohody budú v rámci celej EÚ po prvýkrát úplne harmonizované pravidlá v boji proti praniu špinavých peňazí.

Európsky parlament a Európska rada dospeli dňa 18.1.2024 k predbežnej dohode o balíku opatrení na boj proti praniu špinavých peňazí. V rámci dohodnutých pravidiel sa stanovuje maximálny limit na platbu v hotovosti vo výške 10 000 EUR ako aj vznik nového inštitútu na monitorovanie, podporovanie a koordinovanie predpisov EÚ v rámci jednotlivých členských štátov. Dohodou bude zabezpečené, aby sektor kryptomien, sektor obchodu s luxusným tovarom a tiež profesionálne futbalové kluby boli povinné sledovať svojich zákazníkov s monitorovaním transakcií a hlásením podozrivých prejavov.

Aby dohoda nadobudla platnosť, je potrebné jej formálne odhlasovanie zástupcami jednotlivých členských štátov a Európskym parlamentom.

Podobné príspevky

Váš odber

Ako TPA Group sa snažíme poskytovať našim zákazníkom produkty šetrné k životnému prostrediu. Všetky naše publikácie si preto môžete stiahnuť ako digitálne súbory PDF.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.