Home | 

Ministerstvo financií SR zverejnilo transparentný portál s údajmi o verejných financiách

Ministerstvo financií SR zverejnilo transparentný portál s údajmi o verejných financiách

Novinky
Kategórie
Kontakt

Ministerstvo financií SR zverejnilo transparentný portál s údajmi o verejných financiách

Ministerstvo financií Slovenskej republiky (MF SR) predstavilo nový transparentný portál s údajmi o verejných financiách s cieľom stať sa pokrokovou, prístupnejšou a najmä transparentnejšou verejnou inštitúciou. Momentálne je portál rozdelený do viacerých osobitných celkov, kde sú sprístupnené dáta nielen od MF SR, ale aj od iných verejných inštitúcií ako Štátna pokladnica, Eximbanka, Úrad vládneho auditu či finančná správa. Postupne sa plánuje tento zoznam inštitúcií (s ktorým súvisí aj množstvo zverejnených informácií) rozširovať.

Portál poskytuje široké spektrum informácií o nákladoch a príjmoch verejnej správy, dáta o hospodárení územných samospráv a obcí, informácie zo štátneho výkazníctva ako účtovná konsolidácia verejnej správy, dlh verejnej a ústrednej správy a mnoho ďalších finančných dát. Každý používateľ má k týmto detailným informáciám a dátam bezplatný prístup, čo by malo mať za následok lepšie chápanie použitia verejných financií na Slovensku.

Portál je dostupný na internetovej adrese: https://opendata.mfsr.sk/. Okrem toho je portál prístupný prostredníctvom rôznych zariadení, vrátane mobilných telefónov a tabletov, čo umožňuje používateľom sledovať a analyzovať údaje kdekoľvek a kedykoľvek.

Similar Posts

Váš odber

Ako TPA Group sa snažíme poskytovať našim zákazníkom produkty šetrné k životnému prostrediu. Všetky naše publikácie si preto môžete stiahnuť ako digitálne súbory PDF.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.