Podcasty

TPA Slovakia Vám prináša špeciálne podcasty zamerané na rôzne aktuálne témy. Budú vznikať postupne v spolupráci s redakciou Trendu. Naši experti sa Vám prihovoria štyrikrát do roka. Každý podcast obsahuje zaujímavé témy, ktoré sú reakciou na súčasný stav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Podcasty 2022

3.podcast „Digitalizácia účtovníctva“ – rozhovor s Jurajom Tobákom

Digitalizácia a automatizácia nepatrí len do výroby, ale môže zjednodušiť život takmer každému podnikateľovi. Viac prezradí Juraj Tobák, partner TPA pre digitálne účtovníctvo, automatizáciu, externé finančné riadenie a optimalizáciu procesov predovšetkým pre e-commerce spoločnosti.

Digitalizácia účtovníctva

 

2. podcast  „Futureton 2022 – projekt TABU“ – rozhovor s Ivanom Paulem

Máme za sebou 2. ročník úspešného projektu Futureton. V aktuálnom podcaste sme sa rozprávali so študentkami, ktoré prispeli zaujímavým nápadom. Vypočujte si ich rozhovor s Ivanom Paulem a zistite akým smerom sa môže táto myšlienka uberať ďalej.

Projekt TABU

 

1. podcast  „Energetické dopady spojené so situáciou na Ukrajine“ – rozhovor s Klausom Krammerom

V najnovšom podcaste si vypočujte ako zmeny, ktoré sa momentálne dejú na Ukrajine ovplyvnia Slovensko z pohľadu energií, zelených a obnoviteľných energií a akú rolu v tom zohráva TPA.

Energetické dopady

 

 

Podcasty 2021

1. podcast  „Problémy na hraniciach“ – rozhovor s Klausom Krammerom

Môžu mať zatvorené hranice aj pozitíva? Je globalizácia to najlepšie na svete? Vypočujte si prvý podcast, v ktorom redaktor Trendu Ronald Ižip vyspovedá nášho partnera Klausa Krammera.

Problémy na hraniciach

 

 

2. podcast „O mamách“

Kedy sa začalo v spoločnosti viac prihliadať na rodičov na rodičovskej dovolenke a vytvárať im podmienky, za ktorých sa im pracovalo jednoduchšie? Ako sa zmenila situácia počas koronakrízy? Na tieto a podobné otázky budú v našom druhom podcaste odpovedať maminy z TPA Slovakia.

O mamách

 

 

 

3. podcast „5 dôvodov, prečo je Rakúsko zaujímavá investičná destinácia“

Rozhovor s partnerom TPA Slovakia, Klausom Krammerom, o možnostiach, ktoré ponúka pre podnikateľov susedné Rakúsko.

Investovanie v Rakúsku

 

 

 

 

4. podcast „Digitalizácia v účtovníctve“

V najnovšom rozhovore pre Trend s Klausom Krammerom si vypočujete, aké zmeny nás na Slovensku čakajú v oblasti digitalizácie účtovníctva. V tomto rozhovore sa dozviete o výhodách a nevýhodách, ktoré táto novinka prinesie a ako celý proces digitalizácie funguje.

Digitalizácia v účtovníctve