Podcasty

TPA Slovakia Vám prináša špeciálne podcasty zamerané na rôzne aktuálne témy. Budú vznikať postupne v spolupráci s redakciou Trendu. Naši experti sa Vám prihovoria štyrikrát do roka. Každý podcast obsahuje zaujímavé témy, ktoré sú reakciou na súčasný stav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Podcasty 2024

1. podcast „Prečo je dôležitá osveta v oblasti IT bezpečnosti?“ – rozhovor s odborníčkou Bibiánou Žigovou

Výskumy ukazujú, že až 53 % firiem má skúsenosť s istou formou kyberútoku. Len málo z nich však venuje pozornosť otázke IT bezpečnosti. Čo čakať od stále precíznejších kybernetických útokov a ako sa pred nimi chrániť? Všetky otázky zodpovie naša senior manažérka pre informačnú bezpečnosť, Bibiána Žigová.

IT bezpečnosť

 

Podcasty 2023

4. podcast „Aká je firemná kultúra v spokojnej firme?“ – rozhovor s našimi manažérmi

V TPA Slovensko dosahuje spokojnosť zamestnancov v posledných rokoch okolo 95%. Tento údaj získava HR oddelenie každoročne z anonymného prieskumu. O tom čo viedlo k dosahovaniu týchto výsledkov sme sa rozprávali s 3 manažérmi odborných oddelení.

Firemná kultúra 

 

 

3. podcast „Mzdové účtovníctvo“ – rozhovor s Máriou Farkašovou

Ani oblasť mzdového účtovníctva sa nevyhýba digitalizácií. S akými situáciami sa však stretávame na trhu? Kedy rozmýšľať nad outsourcingom mzdového účtovníctva a ako ho zvoliť? Viac k tejto téme prezradí Mária Farkašová, Payroll manažérka TPA Slovensko.

Mzdové účtovníctvo 

 

 

2. podcast „EMEA konferencia 2023“ – rozhovor s Klausom Krammerom

Po dvojročnej prestávke spôsobenej koronavírusom sa medzinárodná konferencia BTI EMEA 2023 konala tentokrát v našom regióne. Slovensko sa tak stalo hosťujúcou krajinou a na trojdňovom podujatí privítalo manažérov zo 47 krajín sveta. Viac však prezradí jeden zo spíkrov a zároveň partner TPA Slovensko, Klaus Krammer.

EMEA konferencia 2023

 

1. podcast „Inkluzívny dizajn vo Futuretone 2023“ – rozhovor s Jurajom Tobákom

3. ročník FUTURETONU, ideatonu pre mladých, je úspešne za nami. V najnovšom podcaste sme sa o jeho priebehu rozprávali so spoluautorkou projektu, ktorý obsadil 2. miesto v jednej z kategórií. Tá nám tiež priblížila celú myšlienku projektu a prispela svojim hodnotením eventu.

FUTURETON 2023

 

Podcasty 2022

4. podcast „Výhra CIJ AWARDS 2022“ – rozhovor s Petrom Ďanovským

CIJ AWARDS je prestížne ocenenie, ktoré TPA Slovensko získalo už druhý rok po sebe. Považujeme ho tak za dôkaz kvality nami ponúkaných služieb. Bližšie informácie však už prezradí Peter Ďanovský, partner TPA pre daňové poradenstvo.

Výhra CIJ AWARDS 2022

 

3. podcast „Digitalizácia účtovníctva“ – rozhovor s Jurajom Tobákom

Digitalizácia a automatizácia nepatrí len do výroby, ale môže zjednodušiť život takmer každému podnikateľovi. Viac prezradí Juraj Tobák, partner TPA pre digitálne účtovníctvo, automatizáciu, externé finančné riadenie a optimalizáciu procesov predovšetkým pre e-commerce spoločnosti.

Digitalizácia účtovníctva

 

2. podcast  „Futureton 2022 – projekt TABU“ – rozhovor s Ivanom Paulem

Máme za sebou 2. ročník úspešného projektu Futureton. V aktuálnom podcaste sme sa rozprávali so študentkami, ktoré prispeli zaujímavým nápadom. Vypočujte si ich rozhovor s Ivanom Paulem a zistite akým smerom sa môže táto myšlienka uberať ďalej.

Projekt TABU

 

1. podcast  „Energetické dopady spojené so situáciou na Ukrajine“ – rozhovor s Klausom Krammerom

V najnovšom podcaste si vypočujte ako zmeny, ktoré sa momentálne dejú na Ukrajine ovplyvnia Slovensko z pohľadu energií, zelených a obnoviteľných energií a akú rolu v tom zohráva TPA.

Energetické dopady

 

 

 

Podcasty 2021

1. podcast  „Problémy na hraniciach“ – rozhovor s Klausom Krammerom

Môžu mať zatvorené hranice aj pozitíva? Je globalizácia to najlepšie na svete? Vypočujte si prvý podcast, v ktorom redaktor Trendu Ronald Ižip vyspovedá nášho partnera Klausa Krammera.

Problémy na hraniciach

 

 

2. podcast „O mamách“

Kedy sa začalo v spoločnosti viac prihliadať na rodičov na rodičovskej dovolenke a vytvárať im podmienky, za ktorých sa im pracovalo jednoduchšie? Ako sa zmenila situácia počas koronakrízy? Na tieto a podobné otázky budú v našom druhom podcaste odpovedať maminy z TPA Slovakia.

O mamách

 

 

 

3. podcast „5 dôvodov, prečo je Rakúsko zaujímavá investičná destinácia“

Rozhovor s partnerom TPA Slovakia, Klausom Krammerom, o možnostiach, ktoré ponúka pre podnikateľov susedné Rakúsko.

Investovanie v Rakúsku

 

 

 

 

4. podcast „Digitalizácia v účtovníctve“

V najnovšom rozhovore pre Trend s Klausom Krammerom si vypočujete, aké zmeny nás na Slovensku čakajú v oblasti digitalizácie účtovníctva. V tomto rozhovore sa dozviete o výhodách a nevýhodách, ktoré táto novinka prinesie a ako celý proces digitalizácie funguje.

Digitalizácia v účtovníctve