Kľúčové fakty o rôznych daňových systémoch v CEE/SEE

13. apríla 2021 | Čas čítania: 2 Min

 

Novinka: Séria brožúr TPA „Investovanie v…“: Získajte kľúčové fakty o daňových systémoch v krajinách CEE/SEE

Usmernenia/Príručky pre investorov a medzinárodne pôsobiace spoločnosti

Daňová spoločnosť TPA zhrnula všetko, čo potrebujú domáce aj zahraničné spoločnosti vedieť pre svoje ekonomické projekty v dvanástich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Najdôležitejšie nariadenia o daňových systémoch, všetko o daňových výhodách pre investorov, dôležité fakty o formách spoločností a aktuálne informácie o dohodách o zamedzení dvojitého zdanenia: toto všetko a oveľa viac stručne a zreteľne prezentujú odborníci TPA v sérií brožúr „Investovanie v strednej a východnej Európe“.

Prehľad 12 krajín a 12 daňových systémov

Usmernenia/Príručky pre investorov a spoločnosti boli vydané pre Albánsko, Bulharsko, Česko, Čiernu Horu, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko. Na tomto cezhraničnom projekte každý rok pracuje 15 až 18 daňových expertov zo skupiny TPA.

Kľúčové fakty o rôznych daňových systémoch

Robert Lovrecki, daňový poradca, partner TPA a autor zodpovedný za aktualizované vydania, uviedol: „Vo svojej kompaktnej podobe poskytuje séria TPA „Investovanie v strednej a východnej Európe“ dobrý prehľad o kľúčových faktoch o daňových systémoch v tých krajinách, v ktorých pôsobíme v strednej a juhovýchodnej Európe. Tematicky sú jednotlivé brožúry zostavené rovnakým spôsobom, čo výrazne uľahčuje porovnanie rôznych daňových systémov“.

Publikácie za jednotlivé krajiny si môžete už teraz vyžiadať bezplatne online ako PDF verziu v nemčine a angličtine.

Daňové tipy pre investorov a spoločnosti

Objednajte si zadarmo INVESTING IN …

Investing in Slovakia and 11 more countries in CEE!